Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Aktywne filtry

Odboje drzwiowe – niepozorne, jednak wyjątkowo praktyczne akcesoria do każdego wnętrza

Masz dość poobijanych ścian, klamek czy mebli? Trzaskające drzwi doprowadzają Cię do szału? A może realizujesz projekt, który musi być dopracowany pod każdym możliwym względem? Zdecyduj się na odboje drzwiowe i zapomnij o wszystkich problemach! Te małe, drobne i niepozorne elementy to coś, czego potrzeba w każdym wnętrzu.

Montując odboje do drzwi, dbasz przede wszystkim o idealny wygląd wnętrza. Drzwi zawsze zostaną dzięki nim na swoim miejscu. Żaden z ich elementów nie będzie powodował zarysowań czy nawet dziur powstających na ścianach lub meblach znajdujących się w pobliżu wejścia. Wystarczy, że zamontujesz je w odpowiedniej odległości. Odbojniki drzwiowe przymocowane na stałe do podłoża będą bardzo trwałe i stabilne. Będziesz mieć pewność, że nawet przez przypadek drzwi nie zniszczą pozostałych elementów wyposażenia wnętrza.

Już dziś wybierz więc najlepszy odbojnik do drzwi i zapomnij o wszelkiego rodzaju uszkodzeniach!

Jakie odboje do drzwi wybrać?

Odboje drzwiowe, aby były praktyczne, muszą być odpowiednio dobrane do danego pomieszczenia. W asortymencie sklepu iKlamki znajdziesz przede wszystkim trwałe modele mocowane do podłoża. Dzięki temu cały czas będą znajdować się w odpowiedniej pozycji, sprawiając, że ścianom czy meblom nic nie zagrozi. 

Za jedne z najlepszych uznaje się przede wszystkim odboje do drzwi metalowe. Te będą zawsze wyglądać idealnie. Nie będą się niszczyć czy rysować. Dodatkowy element gumowy zadba natomiast o to, by uszkodzeniu nie uległy także same drzwi. Takie odbojniki drzwiowe sprawdzą się tak naprawdę w każdym pomieszczeniu – salonie, sypialni, kuchni, łazience czy nawet w pokoju dziecięcym. 

Czy odbojniki drzwiowe mogą stać się dodatkową dekoracją wnętrza?

Odboje drzwiowe to przede wszystkim bardzo praktyczne elementy, które zdecydowanie ułatwiają codzienność. Z ich pomocą zadbasz także o to, by dane wnętrze zachowało swój idealny wygląd na lata. Wybierając je, warto jednak pamiętać, by nie decydować się na pierwszy lepszy model. Odboje do drzwi mogą przecież stać się dodatkowym elementem dekoracyjnym każdego wnętrza. Wystarczy dobrać je do stylu czy kolorystyki, w jakiej zostało utrzymane całe pomieszczenie. 

Za rozwiązanie uniwersalne zdecydowanie można uznać odbojniki drzwiowe w kolorze srebrnym. W naszym sklepie znajdziesz je m.in. w wersji chromowanej o wykończeniu satynowym lub połyskującym. Najlepiej dobrać je do pozostałych podobnych elementów, takich jak np. klamki. Dzięki temu cała aranżacja będzie wyglądała na spójną i bardzo dokładnie przemyślaną. Klasyczne srebrne odboje do drzwi sprawdzą się przy niemalże każdym stylu wnętrzarskim. 

Nieco bardziej rzucające się w oczy modele w wersji mosiądz będą natomiast świetnym dodatkiem do bardziej eleganckich pomieszczeń, np. tych utrzymanych w nurcie glamour. Pamiętaj więc, by zawsze wybrać model, który będzie w jakiś sposób korespondował z pozostałą częścią wystroju. 

Jak montować odbijak do drzwi?

Kupując odboje do drzwi, otrzymasz oczywiście dokładną instrukcję montażu. Warto jednak zawsze pamiętać o kilku niezwykle ważnych zasadach. Przede wszystkim elementy te należy zamocować w taki sposób, by drzwi trafiały na nie mniej więcej w miejscu ich ⅔ szerokości. Do tego wystająca klamka nie może dotykać ściany, gdy skrzydło drzwiowe opiera się o odbijak do drzwi. 

Przed przykręceniem go do podłoża warto więc przetestować, czy dane miejsce będzie odpowiednie. Jeśli upewnisz się, że wszystko jest tak, jak należy, zaznacz, gdzie ma znajdować się ten element. Dokładnie oczyść wtedy podłogę i zamontuj odbijak według zaleceń jego producenta. Z tym zadaniem z pewnością poradzi sobie każdy – nawet osoba, która robi to po raz pierwszy.

Zadbaj więc o idealną prezentację wnętrza i uchroń wszelkie elementy wyposażenia przed zniszczeniem, wybierając odboje do drzwi. Te drobne stopery mają ogromne znaczenie dla estetyki całego mieszkania lub projektu!