Pokazano 1-6 z 6 pozycji

Aktywne filtry

Uchwyty do drzwi przesuwnych – najlepsze rozwiązanie do szafy, ale nie tylko

Uchwyty meblowe to drobne akcesoria o ogromnym znaczeniu. To od nich zależy przecież funkcjonalność danego elementu wyposażenia. Dzięki nim z łatwością można otworzyć mebel, dostając się tym samym do kryjącej się w nim zawartości. Do tego akcesoria są w stanie zadbać o odpowiednią prezentację zabudowy, ale też i całego wnętrza. 

Aby być w pełni zadowolonym z wybranego rozwiązania, uchwyty zawsze należy oczywiście dopasować do rodzaju mebla, przy którym będą się znajdować. Z tego też powodu do szaf najczęściej dobierane są uchwyty do drzwi przesuwnych. Takie modele zdecydowanie ułatwiają prowadzenie dość ciężkich skrzydeł po zamontowanych szynach. Dzięki nim nawet te najcięższe fronty nie będą wymagały wysiłku wkładanego w ich otwieranie. Każdy z łatwością dostanie się do wnętrza szafy, a ciekawe akcesoria dodatkowo ją przyozdobią.

Warto jednak pamiętać, że uchwyt do drzwi przesuwnych niejednokrotnie znajduje także inne zastosowanie. Takie modele są chętnie wybierane także do szuflad – a w szczególności tych dużych i ciężkich. Odpowiednie rozłożenie ciężaru tego elementu wyposażenia sprawia bowiem, że użytkowanie schowków jest o wiele przyjemniejsze i bardziej komfortowe. 

Do tego zarówno szafa, jak i szuflady, będą wtedy idealnie współgrać. Jest to klucz do aranżacyjnego sukcesu. Dzięki takiemu dopasowaniu cały wystrój będzie wyglądać na dopracowany pod każdym możliwym względem.

Modele te mogą być oczywiście zamontowane także przy drzwiach przesuwnych prowadzących do innego wnętrza

Jeśli więc szukasz takich rozwiązań, koniecznie sprawdź wszystkie propozycje dostępne w sklepie iKlamki!

Jakie uchwyty drzwi przesuwnych wybrać?

Wybierając uchwyty do drzwi przesuwnych, warto pamiętać, że te dostępne są w sklepie iKlamki w kilku ciekawych wersjach. Pierwsza z nich to modele klasyczne. Te swoim kształtem przypominają coś w rodzaju drążka. Są to uchwyty wystające, które wystarczy chwycić w dłoń i gotowe. Z ich pomocą przesuwanie skrzydeł drzwiowych jest niezwykle łatwe. Ze względu na swój klasyczny charakter, takie rozwiązania wpiszą się w estetykę każdego pomieszczenia oraz mebla.

Warto jednak pamiętać, że uchwyt do drzwi przesuwnych może być także poniekąd zatopiony we froncie. Są to tzw. modele wpuszczane. Aby umieścić je w skrzydle drzwiowym, należy najpierw wykonać odpowiedni otwór, a następnie zamontować konkretny uchwyt. Ten będzie stanowił poniekąd jedność z frontem. Te dwa elementy będą bowiem znajdować się na jednej linii. Dzięki temu można zyskać niezwykle nowoczesny charakter całego wnętrza. Takie rozwiązania sprawdzą się idealnie w modnych pomieszczeniach, których wygląd zdecydowanie nadąża za aktualnymi trendami.

Wpuszczane uchwyty do drzwi przesuwnych także występują w kilku wersjach. Mogą to być m.in. proste modele prostokątne, takie, w których zagłębieniu znajduje się dodatkowy element ułatwiający przesuwanie frontów, a także z wysuwaną rączką. Każdy z pewnością znajdzie rozwiązanie najlepiej wpisujące się w gusta, preferencje, a także estetykę pomieszczenia. 

Na co zwracać szczególną uwagę, wybierając takie uchwyty?

Kupując uchwyty drzwi przesuwnych, należy pamiętać, że najczęściej będą to modele mocowane przy dość ciężkich meblach oraz frontach. Tym samym warto zdecydować się przede wszystkim na trwałe i solidne rozwiązania. Najlepiej sprawdzą się więc wszystkie propozycje wykonane z różnorodnych metali. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że modele te pozostaną w nienaruszonym stanie przez lata. Z ich pomocą łatwo będzie także dostać się do wnętrza mebla.

Do tego zawsze warto dopasować uchwyty do drzwi przesuwnych do stylu, który został obrany w danym wnętrzu. Do aranżacji nowoczesnych, skandynawskich czy minimalistycznych świetnie sprawdzają się proste modele wpuszczane. Przy wnętrzach klasycznych lub glamour dobrym wyjściem będą z kolei propozycje w formie drążka z subtelnymi zdobieniami.

Kluczowa może okazać się także kolorystyka oraz rodzaj wykończenia. Modele srebrne dodadzą szyku oraz elegancji, czarne nowoczesnego wydźwięku, a brązowe klasycznego tonu. Te ostatnie będą wręcz idealne do wszelkich frontów drewnianych. Z pewnością stworzą z nimi ciekawie wyglądający mebel utrzymany w naturalnym stylu. Do tego możesz postawić zarówno na wykończenie matowe, jak i błyszczące – decyzja należy do Ciebie.

Sprawdź więc wszystkie uchwyt do drzwi przesuwnych dostępne w naszym sklepie i znajdź najlepsze rozwiązania!